WRZECIONO

lokale

Cukiernia Piotra Kiljana

Oprócz cukierni Elsnerów, o której już pisałem jakiś czas temu (zobacz tutaj), na osiedlu Wrzeciono znajduje się druga cukiernia, której właścicielem jest Piotr Kiljan. Zlokalizowana jest w jednym z pawilonów handlowych "Na Górce" przy ulicy Wrzeciono 48 (między pocztą a biblioteką). Co ciekawe, w lokalu tym urzędował Elsner do czasu wybudowania własnej siedziby na ulicy Przy Agorze.


Lokalizacja cukierni jest znakomita, zaciszny placyk, na którym mogą się bawić dzieci, bez obawy wyjścia na ulicę, zdecydowanie mniej ruchliwą niż Przy Agorze, zachęca do odwiedzin tym bardziej, że w sezonie działa przed lokalem niewielki ogródek z parasolami. Ilekroć zajdę tu w godzinach rannych zamawiam sobie podwójne espresso i chrupiący rożek z jabłkiem z francuskiego ciasta. Tuż obok jest kiosk, więc zaopatrzony w gazetę mogę zawsze zatrzymać się tu na chwilę i przyjemnie nastroić się na resztę dnia. Zresztą wpadam tu, ilekroć mam coś do załatwienia choćby na poczcie. Wypieki są znakomite, a przy tym ceny nie są tak "przesadnie" wygórowane jak u Elsnera.


Cukiernia dba o jakość i markę swoich wyrobów, nie sprzedaje starych zeschniętych ciastek z poprzedniego dnia, obsługa jest zawsze miła, uśmiechnięta i życzliwie nastawiona nawet wobec mało zdecydowanego klienta.

 

23.08.2009. Stoliki przed cukiernią Piotra Kiljana. Fot. enejeio


Godziny otwarcia:
pn-pt: 09:00-19:00
sb-nd: 09:00-17:00


Firma posiada swoje filie także w innych miejscach na Bielanach — w pawilonie na ul. Conrada 11a i przy ul. Kasprowicza 54.

 

e.