WRZECIONO

lokale

Bar "Hutnik"

Choć wiele osób deklaruje pamięć lokalu o nazwie "Hutnik", jak dotąd nie udało mi się uzyskać żadnych, w miarę precyzyjnych danych, na jego temat. Bar istnieje w świadomości społecznej mieszkańców osiedla Wrzeciono raczej na zasadzie legendy. Było coś takiego, piło się tam, oj piło, nie to co teraz. I to wszystko. Chciałbym napisać coś więcej na jego temat, niż tylko ogólnikowe stwierdzenia typu "to niezła mordownia była", czy "połowa Huty przepijała tu swoje pensje". Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników chciałby się podzielić swoimi wspomnieniami w tym temacie, kolejny raz - serdecznie zapraszam!!! Tymczasem kolega Michał podesłał linka do filmu z roku 1974 pt. "Nasze osiedla". W czołówce filmu pojawia się przez moment ulica Przy Agorze, gdzie po lewej stronie widać budynek naszego legendarnego baru "Hutnik".

 

1974. Ul. Przy Agorze - kadr z filmu "Nasze osiedla", reż. Wiesław Drymer. Widoczne przyuliczne pawilony handlowo-usługowe przeszły już do historii.

 

Dobre i to, może jak ktoś "naocznie" zobaczy ten przybytek chmielowej rozkoszy, powrócą i wspomnienia z "dawnej epoki, słusznie minionej".

 

e.

 

PS (2017) Jeszcze jedno zdjęcie tego lokalu, znalezione w odmętach Internetu. Niestety nie wiem, kto jest autorem zdjęcia i skąd ono pochodzi. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat:

 

Hutnik.jpg