Bloog Wirtualna Polska
Są 1 239 653 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dlaczego Wrzeciono?

środa, 29 lipca 2009 12:14
Moim zamiarem jest nie tylko opisanie osiedla na którym mieszkam od ładnych paru lat, ale też, a może nawet przede wszystkim, zrozumienie miejsca, w którym żyję. Wrzeciono ma swoich fanatycznych zwolenników i zagorzałych przeciwników, cieszy się różnymi opiniami, wzbudza wiele kontrowersji, jednym się podoba, u innych pozostawia uczucie niesmaku. Szczerze mówiąc nie interesują mnie opinie na ten temat. Nie zamierzam nikogo przekonywać do żadnej z "prawd". Nie walczę w żadnej sprawie, przeciwko jakiejkolwiek grupie, nie chcę zmieniać rzeczywistości poprzez życzeniowe ględzenie. Chcę poznać świat wokół mnie, a poprzez niego zrozumieć samego siebie.


2009. Panorama osiedla Wrzeciono. Fot. enejeio

Magia rzeczy zwykłych poraża nas w chwilach zupełnie niespodziewanych i wyjątkowych. Na codzień nie dostrzegamy piękna wokół siebie, tkwiącego w najbardziej nawet przeciętnej, szarej, beznadziejnie zwykłej, odrapanej, zaśmieconej przestrzeni. Dlatego moja strona jest adresowana przede wszystkim do mieszkańców osiedla i wszystkich miłośników Warszawy. To nasze wspólne miejsce — tworzymy je wszyscy razem, bez względu na status, wykształcenie, pozycję społeczną, poglądy itd. Do publikowania informacji wykorzystuję łatwe w obsłudze i darmowe narzędzie bloga, ale strona raczej nie będzie miała "pamiętnikarskiego" charakteru i nie będzie opisywać rzeczywistości "na gorąco". Chcę dzielić się swoimi badaniami, spostrzeżeniami i wiedzą ze wszystkimi, ale także liczę na ciekawe uwagi i wiedzę innych. Zapraszam do lektury i współpracy.

enejeio

Podziel się
oceń
3
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

czwartek, 27 kwietnia 2017

Licznik odwiedzin:  145 429  

O moim bloogu

Jest wiele osiedli w Warszawie, Wrzeciono jest tylko jedno.

O mnie

enejeio

Dotknięcie przestrzeni, w której żyjemy, poznanie materii, która nas otacza, spotkanie innych ludzi na swojej drodze, to najlepszy sposób na poznanie samego siebie.

enejeio@wp.pl

Wymiana

Masz jakieś materiały, stare dokumenty, fotografie, świadectwa, wspomnienia dotyczące osiedla Wrzeciono? Podziel się z innymi! Warunki udostępnienia lub wymiany do uzgodnienia.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Ulice


Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 145429

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl